רישום חברה ברשם החברות

התהליך של רישום חברה הוא תהליך פשוט למדי, שאותו יש לבצע מול רשם החברות. רישום זה הוא חלק מהפרוצדורה הכוללת של הקמת חברה, והוא נדרש על פי החוק. רשם החברות הוא למעשה הגורם השלטוני, האחראי על כלל החברות בישראל, ומקבל את ההחלטות לגבי אישור הקמת חברה, פירוק חברה, פשיטת רגל וכן הלאה. יחד עם זאת, את תהליך הרישום לא ניתן לבצע באופן עצמאי לחלוטין, ולפני שמגיעים אל רשם החברות יש להכין את כל המסמכים הנדרשים, בסיוע ובאישור של עורך דין מוסמך.

ישות משפטית העומדת בפני עצמה

חברה בע"מ היא למעשה ישות משפטית העומדת בפני עצמה. למעשה, בכל החוקים הרלוונטיים, ההתייחסות לאדם מתייחסת גם לחברה כאילו הייתה אדם עם כל האחריות, החובות והזכויות המוטלות ומוקנות לה על פי החוק. בהקמת חברה, יש להגדיר שורה של פרמטרים כמו: הרכב דירקטוריון החברה, בעלי החברה, מאגר מניות החברה, חלוקת המניות בין הבעלים, זכויות חתימה וכן הלאה. הגדרות אלה מתבצעות במסגרת מסמך שנקרא תקנון החברה, ואשר אותו יש לגבש בליווי ובחתימת עורך דין מסחרי מוסמך.

רישום חברה

רישום חברה לאחר עריכת תקנון חברה בליווי עורך דין

רק לאחר שנערך תקנון החברה, ניתן לבצע רישום חברה אצל רשם החברות, אך מרגע שיש בידיכם את התקנון, תהליך הרישום מסתכם במילוי טופס מתאים, ושליחת המסמכים הנדרשים כדוגמת תקנון החברה. את התהליך של רישום חברה אתם בהחלט יכולים לעשות בעצמכם, אך יהיה זה נכון יותר מבחינתכם לעשות זאת דרך רואה חשבון או עורך דין, שידאגו לכל הנדרש. אנשי מקצוע אלה יודעים בדיוק מהם המסמכים שצריכים להיכלל בתהליך הרישום, למי יש לפנות, מהם הטפסים שיש למלא, ההוראות על פי חוק החברות וכל פרט אחר שנכלל בתהליך הרישום. הסתייעות באנשי מקצוע ורואי חשבון מוסמכים יכולה לחסוך לכם טעויות ועיכובים מיותרים.

רואה החשבון שלכם יכול לסייע

ככלל, חברה בע"מ מחוייבת לבצע ניהול חשבונות כפול בפיקוח של רואה חשבון, כך שבמעמד הקמת החברה ולבטח רישום חברה, אמור להיות לכם כבר רואה חשבון שינהל את חשבונות החברה ויפקח עליהם. שירותי ראיית חשבון של רואה החשבון שבחרתם יוכל לבצע עבורכם גם את תהליך הרישום לאחר שתגישו לו את המסמכים הנדרשים, חתומים על ידי עורך דין. לאורך זמן, אחד השיעורים שתלמדו בתחום של ניהול חברה הוא שיעור היעילות והמקצועיות. מהותו של שיעור זה היא, שבהתנהלות מול רשויות, יעילות ומקצועיות יכולות לחסוך לכם כסף רב ועוגמת נפש רבה.

 

רישום חברה ברשם החברות

 

זול יותר, מהיר יותר וכדאי יותר

אם תפנו למשימה של רישום חברה באופן עצמאי, ישנה סבירות גבוהה שתשכחו מסמך כלשהו, שלא תדעו על טופס מסויים שאותו צריך למלא, או שתחסירו חתימה ממקום חשוב באחד הטפסים. כל אחת מן הטעויות האלה יכולה לעכב התהליך של רישום חברה בשבועות ארוכים, להוביל לתיזוזים והתרוצצויות בין משרדי ממשלה שונים ולרוב גם להיות כרוכה בעלות כספית. רואה חשבון מקצועי יבצע עבורכם את תהליך הרישום כחלק מעמלת השירות השוטף, וגם אם תידרשו לשלם מספר מאות שקלים עבור המשימה, זה בהחלט ישתלם לכם לאחר מכן.

הרישום הוא עניין טכני – התחילו בתכנון מבנה החברה

אחרי שאמרנו את זה, רישום חברה הוא שלב טכני לחלוטין, שיש לבצע ממש לפני תחילת הפעילות, ולכן עוד לפני שאתם ניגשים למשימת הרישום, יהיה עליכם לגבש את הרכב החברה, הבעלות, האופן בו אתם מחלקים את המניות בין הבעלים השונים וכן הלאה. עד שלא סיימתם את אלה, אתם לא צריכים להטריד את עצמכם בעניין הרישום.

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם:  דילוג לתוכן