משרד רואה חשבון בפתח תקווה

עד כמה חשוב שרואה החשבון שלכם יהיה קרוב לבית העסק?

 

ובכן, רואה החשבון לא אמור להיות ממוקם באותו בניין משרדים או מרכז מסחרי שבו אתם ממוקמים, אבל אם העסק שלכם בפתח תקווה, למצוא רואה חשבון מעולה בפתח תקווה בהחלט אמור להיות בראש סדר העדיפויות שלכם.
ההתנהלות השוטפת שלכם מול רואה החשבון יכולה בהחלט להתבצע באמצעות טלפון, פקס ודואר אלקטרוני, אלא שישנם מקרים בהם חשוב לשבת פנים מול פנים, לשוחח על הדברים לעומק, וכמובן מקרים בהם יש לחתום על מסמכים שונים במקור.

 

 התנהלות יעילה יותר ומחיר נמוך יותר

אחרי שאמרנו את הדברים, די ברור מדוע מציאת רואה חשבון קרוב לעסק צריכה להיות האפשרות הראשונה עבורכם. יחד עם זאת, גוש דן הוא אזור צפוף למדי, ובמרבית המקרים אין שום בעיה לבחור רואה חשבון הממוקם גם בערים סמוכות כמו רמת גן, בני ברק או גבעתיים.
יחד עם זאת, כאשר מנתחים את עלות המחייה בערים השונות של גוש דן, פתח תקווה מהווה בהחלט קו גבול שבו יורדת רמת המחירים ביחס לגוש דן ולבטח אל מול העיר תל אביב. המשמעות של הדברים היא, שבבחינת העלויות של שירותי רו"ח פתח תקווה מסוגלת להציע לכם כנראה את העלויות האטרקטיביות ביותר.

 

רואה חשבון בפתח תקווה

 

התנהלות אינטנסיבית במקרה של התדיינות מול רשויות המס

דברים אלה מקבלים משנה תוקף כאשר קיימת "בעיה" בתיק שלכם ברשות המיסים, ואתם נדרשים לעבור תהליך אל מול רשות המיסים, ובליווי של רואה החשבון שלכם. או אז ייתכנו מצבים רבים יותר בהם תצטרכו לפגוש את רואה החשבון, להתלוות אליו לדיונים ברשות המיסים וכן הלאה.
במקרה כזה, ישנה עדיפות ברורה לקרבה הגאוגרפית של רואה החשבון אליכם, הן בהיבט של יעילות ההתנהלות ביניכם והן בהיבט של עלויות השירות.

 

בחירת רואה חשבון בעל התמחות ספציפית או רואה חשבון גנרי

בעת חיפוש רואה חשבון תוכלו למצוא רואי חשבון גנריים, המציעים את שירותיהם לכל בתי העסק מכל הענפים הכלכליים, וכן רואי חשבון המתמחים בענפים כלכליים ספציפיים.

ככלל, עבור מרבית בתי העסק אין משמעות להתמחות רואה החשבון בתחום מסויים. ישנם מקרים מסויימים בהם רצוי למצוא רואה חשבון בעל התמחות ספציפית בענף בו אתם פעילים.
כך למשל, אם אתם עוסקים במכירת אלכוהול או במכירת כל מוצר אחר שחל עליו מס קניה, כדאי שרואה החשבון יכיר את התחום וידע לא רק כיצד לנהל את החשבונות שלכם מול הרשות המתאימה, אלא גם לייעץ לכם לגבי ההתנהלות הטובה ביותר עבורכם בהיבט זה.

 

רואה חשבון המתאים לגודל העסק שלכם

 

התמחות בתאגידים גדולים היא בהחלט התמחות חשובה עבור ארגונים גדולים, לאומיים או גלובליים, ובמקרה של עסקים קטנים, על אף שלא נדרשת התמחות מסויימת, עצם ההתמקדות של רואה החשבון בקהל לקוחות זה יכול להצביע על רמת עלויות שמתאימה יותר לעסקים קטנים.

 

מציאת רואה חשבון קרוב לעסק הוא אחד הדברים הכי חשובים שיכולים להיות עבור בעל עסק קטן. למרות שבעלי עסקים קטנים ועצמאיים לא חייבים שירותי ראיית חשבון, בדרך כלל תהיו עסוקים מדי ותתמקדו בניהול העסק ולא יהיה לכם זמן להתעסק בניהול החשבונות בעצמכם. מציאת רואה חשבון בפתח תקווה חשובה כי רואי חשבון עושים הרבה בשבילכם, והם יכולים לתת לכם עצות לגבי ניהול העסק שלכם ולעזור לכם לקבל החלטות ככל שהעסק שלכם גדל ומתרחב.

רואה חשבון בפתח תקווה

 

טיפים עבור מציאת רואה חשבון

אז איך בדיוק מוצאים רואה חשבון שמתאים בדיוק לצרכים שלכם? הנה כמה שאלות שכדאי לשאול ומקומות בהם כדאי לחפש:

 

  • מה אתם צריכים שרואה החשבון שלכם יעשה? השלב הראשון בתהליך מציאת רואה חשבון הוא לקבוע מה אתם רוצים שהוא יעשה בשבילכם ובשביל העסק הקטן שלכם, ובטח ובטח אם יש לכם חברה גדולה או שאתם בתהליכים להקמת חברה ומעוניינים בייעוץ או בשירות חיצוני של חשבונאות ופיננסים. חלק מרואי החשבון מנהלים את כל החשבונות ואחרים מתעסקים גם במטלות עסקיות אחרות. אם אתם מחפשים רואה חשבון שינהל את החשבונות שלכם וגם יהיה רואה החשבון שלכם כדאי לכם לחפש חברה שמספקת את שני השירותים. אם אתם מנהלים את החשבונות בעצמכם, ומחפשים רואה חשבון בפתח תקווה, אחד הקריטריונים למציאת רואה חשבון מעולה הוא תדירות המפגשים: כדאי למצוא רואה חשבון שיעבוד פעם בשבוע או בחודש, ולא רק כשצריך להפיק דוח"ות שנתיים. איש מקצוע כזה יוכל לעזור לכם להיות חברה יותר רווחית ולנהל את העסק שלכם בצורה יותר אפקטיבית.

 

  • איפה מוצאים – ברגע שאתם יודעים מה אתם רוצים מרואה החשבון שלכם, חשוב לחפש כמה מועמדים אפשריים. רוב האנשים ישר מחפשים דרך האינטרנט אבל יש עוד מקומות שבהם אפשר למצוא משרד רואה חשבון בפתח תקווה או בעיר אחרת הקרובה למקום עבודתכם. בכל מקרה, כדאי להיפגש פנים מול פנים לפני שמחליטים החלטות, ורצוי להיפגש לפחות עם שלושה מועמדים לפני בחירת המועמד הסופי. מקור טוב למציאת רואה חשבון הוא לחפש המלצות מעסקים קטנים אחרים, ועדיף שהם יהיו מאותה התעשיה שהעסק שלכם פועל בה. אחת מהדרכים הטובות עבור מציאת רואה חשבון היא מפה לאוזן.

 

  • איך לבדוק את רואה החשבון – בדיוק כמו שלא תיקחו לעבודה עובד חדש בלי לעבור על קורות החיים שלו, כך גם כדאי לבדוק בקשר לרואה החשבון שלכם. חשוב מאוד לעשות עליו חיפוש, ולבקש ממנו המלצות מלקוחות אחרים שלו. השלב השני הוא לארגן פגישה ולדבר איתו על החברה שלכם ועל הציפיות שלכם מרואה החשבון שלכם. תשאלו אותו כמה מהר הוא יהיה זמין וכמה זמן הוא יוכל להקדיש לחברה שלכם. כדאי גם לבדוק אם רואה החשבון שואל אתכם שאלות- זה מראה על התעניינות וידע. אם אין להם שאלות, כדאי לשכור את שירותיו של רואה חשבון אחר. אתם צריכים לדעת כמה רואה החשבון הוא רציני.

 

  • מה העלות של רואה החשבון – פתיחת עוסק פטור הוא תהליך מרגש אך לא נטול סיכונים, והוא מערב שיקולים כלכליים מרובים. כל עסק הוא שונה, אבל אין דרך קלה לדעת מהו מחיר טוב עבור מציאת רואה חשבון לעסק הפרטי שלכם. המחירים יכולים להשתנות מאזור לאזור, זה תלוי בהסמכה שלו ותלוי גם אם הוא גובה תשלום חודשי או תשלום לפי שעה. כל שקל חשוב עבור העסק אז אם לא תדעו איפה אתם עומדים על בסיס חודשי, יכול להיות שהעסק שלכם לא יהיה קיים עד סוף השנה. ולמרות שאפשר לחסוך בעזרת השימוש בתוכנות חשבונאות "עשה זאת בעצמך", היתרונות של מציאת רואה חשבון  עולים על עניין המחיר. רואה החשבון שלך יכול להיות שותף של החברה שלך לטווח הארוך, עם ידע מעמיק לגבי העסק שלכם.

 

  • תוציאו את המיטב ממערכת היחסים הזו – אחרי שאתם בוחרים רואה חשבון, חשוב לכתוב את התנאים למערכת היחסים שלכם בהסכם. המסמך צריך לכלול בדיוק מה העבודה שרואה החשבון יעשה בשבילך ואת הדרך בה אתם תשלמו לו. זה יבטיח שלכם ולרואה החשבון שלכם יש את אותן הציפיות משיתוף הפעולה שלכם. כמו כן, חשוב שאתם תשמרו על החלק שלכם של ההסכם. אנחנו ממליצים להיפגש עם רואה החשבון לפחות פעםם בחודש, לעבור איתו על בעיות ושאלות שיש לכם לגבי העסק והכספים שלכם.

 

אז פנו אלינו עוד היום ונוכל לענות על כל שאלותיכם ולתת לכם ייעוץ.

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם:  דילוג לתוכן