רואה חשבון ברמת גן

בחירת רואה חשבון היא משימה שהייתה יכולה להיות מורכבת למדי, מאחר ולרובינו אין בידינו את הידע המקצועי הנדרש כדי לבחון את רואי החשבון השונים שאיתם אנו רוצים לעבודה. בפועל, אין לנו באמת את הידע המקצועי הנדרש כדי להציף שאלות חשובות ולשפוט את רמת המקצועיות של רואה החשבון על פי התשובות שהוא מספק. אי לכך, חשוב שנעזר במספר כלים צרכניים בסיסיים וחשובים. אם אתם מחפשים משרד רואה חשבון ברמת גן או בערי המרכז, תתרשמו בעצמיכם שאיזור גוש דן מציע מבחר גדול של אפשרויות ולא בכדי. כיצד נמצא את עצמינו בתוך כל המבחר?

 

 

רואה חשבון ברמת גן

 

היתרונות של משרד רואה חשבון ברמת גן: צמודה לתל אביב, וזולה ממנה

 

אם תל אביב היא ממלכת העסקים, רמת גן הוא המקום הטוב ביותר עבור עסקים המספקים שירותים עסקיים. היא מציעה להם את הקרבה הגבוהה ביותר למרכז העניינים, אך בעלויות נמוכות יותר משמעותית מאשר התמקמות בתוך תל אביב עצמה, וזה מאפשר להציע מחירים נמוכים יותר ללקוחות מבלי להתפשר על איכות השירות. איזור המרכז הוא אימפריה של משרדי רואי חשבון. השאלה היא כיצד תוכלו לבחור את המשרד המתאים לכם ביותר, והתשובה היא שאתם רוצים להתחיל במוניטין/ מותג, אותם תוכלו לברר באמצעות המלצות וחוות דעת מקצועיות.

 

-מותג ומוניטין של המשרד שתבחרו: מותג הוא כלי צרכני המספק לנו כמויות גדולות של מידע בתוך שם החברה שבנוי ממילה אחת או שתיים. המותג כולל את ניסיון העבר שלנו, של אחרים, את רמת המחירים של העסק, את רמת השירות, רמת המקצועיות וכל מאפיין אחר שאנו בוחנים בבחירת מוצר או שירות. אם אתם גמישים לגבי המיקום ומוכנים להגיע לפגישות מחוץ למשרד, תוכלו לבחור לכם רואה חשבון ברמת גן, תל אביב או פתח תקווה לפי ההמלצות שקיבלתם וללא המגבלה של המרחק. המלצות ממקור ראשון הן המקור הטוב ביותר כדי ללמוד אודות המוניטין של משרדי רואי החשבון השונים, לפני תחילת העבודה המשותפת. כתבות עיתונאיות ופרסומות הם בדרך כלל מקורות ממומנים ולא באמת משקפים שיפוט נייטרלי של ביצועי המשרד.

 

-עלות השירות והתמחות בענפים כלכליים: משרדים שונים מציעים את שירותיהם לסוגים שונים של עסקים, הנבדלים זה מזה בגודלם ובענף בו הם פעילים. כך למשל, אם אתם עסק קטן או עוסק פטור למשל, אתם בהחלט רוצים למצוא משרד רואי חשבון שמתמחה בעסקים קטנים, כיוון שסביר שמשרד כזה הוא בעל ניסיון, התמודד עם אתגרים בעברו ויש לו רמה מקצועית גבוהה. מנגד, אם אתם פעילים בענף כלכלי שבו עליכם לשלם מיסים ייחודיים כמו מס קניה, מס שבח, מיסי מקרקעין וכדומה, בחירת משרד רואה חשבון שמתמחה בסוגים אלה של מיסים, יכולה לסייע לכם בהתנהלות ובהשגת המיטב מחוקי המיסים הרלוונטיים.

 

accountant

 

מהם שירותי ראיית החשבון שאיש מקצוע יכול להציע לכם?

 

-ייעוץ מקדמי לפני הקמת עסק: לעיתים פונים לרואה החשבון עוד לפני שיודעים האם יש לעסק המתוכנן כדאיות כלכלית. רואי חשבון יכולים בהחלט לסייע בייעוץ מקדים, עוד לפני הקמת העסק. הייעוץ יכול לכלול, למשל, מענה על שאלות כמו האם כדאי להתאגד כחברה בע"מ או שכדאי לפעול בתור עוסק מורשה או אף כעוסק פטור. רואה החשבון יכול לסייע בהכנת תוכנית עסקית, וכן לבדוק האם ההערכות שלכם לגבי ההכנסות הצפויות אכן ריאליות ותואמות את המקובל באותו ענף שבו מתוכננת הפעילות.

 

-פתיחת תיקים מול רשויות: כאשר מחליטים להקים עסק, בין אם חלמתם על פתיחת עוסק פטור, בו תעבדו מהבית ותנהלו לעצמכם את הלו"ז, או על הקמת חברה גדולה עם עובדים ותלושי שכר,  לא מספיק לברר לגבי חנות להשכרה, לא מספיק גם לטפל בהיבטים כמו רישיון עסק או עמידה בתקנות של משרד הבריאות או של המשרד להגנת הסביבה (למשל, כאשר מקימים מסעדה או כאשר מדובר בבית מלאכה או במפעל). חשוב מאוד לקבל מרואה החשבון שירות חשוב בשם "פתיחת תיקים". רואה החשבון יפתח את התיקים מול כל הגורמים הרלוונטיים כגון מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי. רואה החשבון יוכל לטפל בפתיחת תיק ניכויים וכן הלאה. במקרים מסויימים יש צורך דוקא בסגירת תיקים במס הכנסה– גם במקרים אלו חשוב לבצע את הפעולות בצורה מסודרת ומדויקת.

 

טופס פתיחת תיק ניכויים במס הכנסה

 

רואה חשבון ברמת גן

 

-הערכת הכנסות וטיפול במקדמות: בעזרת רואה חשבון ניתן להעריך את ההכנסות הצפויות לעסק, וביחד איתו ניתן להחליט מהו גובה המקדמות. הדבר חשוב מכיוון שעצמאי, שלא כמו שכיר, צריך לבצע התחשבנות מול מס הכנסה כאשר לא קיימת הכנסה מובטחת וכשאינו יודע בדיוק כמה העסק צפוי להרוויח. אגב, טיפול במקדמות מס הנו עניין חיוני שימשיך להתבצע לא רק בכל הנוגע לעסק חדש, אלא גם עבור עסקים קיימים. בכל שנה יש להעריך את ההכנסות לשנה הבאה ולהחליט אם לבצע שינוי במקדמות שצפויות להיות משולמות.

 

-תיעוד, רישום ומשכורות: היבט נכבד בעבודתו של רואה החשבון הוא עבודה חשבונאית שוטפת. לעיתים רואה החשבון יבצע זאת בעצמו, אך לעיתים יהיו אלה עובדים שבאחריותו שיעסקו בכך. הטיפול השוטף יתבצע בבחינת רישום כל ההכנסות וההוצאות ומתן ביטוי לכל סוגי התיעוד המקובלים – חשבוניות וקבלות, רישומי בנקים וממסכי עסקה שונים. על פי פקודת מס הכנסה ועל פי החוק שעוסק בניהול פנקסים, כל הפעילות העסקית חייבת להשתקף במערכת הנהלת החשבונות. אי תיעוד או רישום בלתי מספק עלולים לגרור קנסות או חיובי מס גבוהים יותר. במקביל, רואה חשבון בהחלט יציע גם שירות של טיפול במשכורות. רואה החשבון בעצמו או חשב שכר מטעמו יעדכנו את נתוני השכר, את התשלומים, את הניכויים ואת ביצוע ההעברות לביטוח לאומי, לקרנות הפנסיה ולכל היתר. כמו כן, יופקו תלושי שכר, כנדרש על פי החוק.

 

-בדיקת ביצועים והפקת דוחות: רואה חשבון אינו מסתפק אך ורק בכל מה שפורט לעיל. בדרך כלל, רואה חשבון גם מבצע התחשבנות שוטפת מול מס ערך מוסף, על בסיס דו"ח מע"מ. רואה החשבון גם יכול להפיק דוחות שונים, הן לצרכים פנימיים של העסק והן מתוקף החובה להציג דוחות לרשויות השונות. דוחות של רווח והפסד, דוחות להצהרת הון, דו"ח על תזרימי מזומנים שהופקו על ידי העסק וכיוצא באלה. רואה חשבון גם יפיק דוחות תקופתיים לצורכי ביקורת, לבדיקת ביצועי העסק, לבחינת אפשרויות לשיפור היעילות ולביצוע התאמות נחוצות.

 

-פתרונות מימון ותקינה בינלאומית: מכיוון שעסקים רבים זקוקים להון נוסף ולפתרונות נזילים, ישנם רואי חשבון המסייעים לעסקים גם בהיבטים של מימון. הגשת בקשה לקרנות הון שונות, הגשת בקשות לתמיכות (לעמותה, למשל) וכן הגשת חוות דעת לבנקים, לקרנות מימון בערבות מדינה וכדומה, מבוצעות תדיר בליווי יועץ פיננסי בכיר או רואה חשבון. בנוסף, רואה החשבון המכיר את חוקי המס והחשבונאות הנהוגים בחו"ל יסייע לעסקים רב לאומיים, וכן לכאלה הצריכים לנהל את מערכת החשבונות על פי חוקים בינלאומיים ותקינה בינלאומית מקובלת.

 

-תכנוני מס ושיפר רווחיות: אילו עוד פעולות יוכל לבצע רואה חשבון עבור חברות ובעלי עסקים שונים? למשל, ביצוע תכנון מס לגיטימי. תכנון מס, שלא כמו פעילות בלתי חוקית, הנו כל פעולה שרואה חשבון יכול לבצע על פי פרשנות מקובלת וכדי להוריד את חבות המס של הלקוח. רואה חשבון בעל ידע יכול להציע דרכים לשפר את הרווח הנקי תוך חתירה למינימום מס. רואה חשבון יוכל להציע מתי יהיה נכון יותר לעבור מסטטוס מסוים של פעילות עסקית לסטטוס אחר (למשל, מעבר מעוסק מורשה לחברה בע"מ)

 

לקריאת המדריך המקיף לעצמאיים לחצו כאן.

 

זקוקים לייעוץ של רואה חשבון מוסמך? משרדינו נמצא בפתח תקווה. אתם מוזמנים לקבוע עימנו פגישת היכרות בטל' 03-9191921

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם: